Tomorrowland 2011


Festival de musica electronica.
Espectacular festival a Belgica. 

Bueno aquest es el meu primer post, i no podia ser menys, avia de sortir aquest festival, no pretengeu que us escrigui la biblia ja que tampoc he anat el festival, he fet una recopilació de videos, fotos, i la llista dels artistes que podreu trobar si teniu la sort de poder-hi anar algun dia

En només 6 anys ha passat de 10.000 visitants a ser un dels festivals més sorprenents del planeta, acollint una xifra de més de 120.000 persones de totes les part del mon.
Escollit “Millor Festival Belga de l’estiu” i “Millor festival europeu” per els lectors de OnlyForDjs (França) i nominat als premis “Millor Festival Mundial.

Dates: 22 – 24 juliol

Preu entradas:

  1. 3-day combi ticket: 135€
  2. Day ticket Friday: 62,5€
  3. Day ticket Saturday or Sunday: 62,5€
  4. Comfort Combi ticket: 198.5€
  5. Comfort day ticket: 98,5€
  6. Camping ticket: 24,5€

¡Per a majors de 18 anys!

Pàgina web oficial: http://www.tomorrowland.be/

Aixo es la zona de acampada que no deixa indiferent a ningu: http://www.dreamville.be/

Us convido a mirar alguns videos del festival i us donareu compte de que es un dels millors que corren per aqui, eks escenaris estan molt currats, a més a més toquen estils de música molt variats, desde makina, hardcore, house, teckno o psytrance, els millors dj’s la millor música. La zona de acampada es espectacular amb una programació independent a la del festival en si.

Artistas Divendres 22:
Swedish House Mafia, Faithless Soundsystema, Dirty South, Kaskade, Arno Cost, Yves vc Digital LAB & Pedro, Carl Cox, Adam Beyer, Green Velvet, Sébastian Léger, Marco Bailey, Yousef, Jon Rundell, Steve Lawler, Seth Troxler & Bill Patrick, Nic Fanciulli, Matthias Tanzmann, De Jeugd Van Tegenwoording, Dave Seaman, Ferry Corsten, Aly & Fila, Simon Patterson , Sied Van Riel, Arnej, Orjan Nilsen, Fred Baker , tyDi, Caspa & MC Rod Azlan, Cookie Monsta & Funtcase, The Others , Kito, Hijak vs Kastor & Dice, Von D, Girl Unit, Piro, Goldrak & Solpher, Baselab Sound, Jonas Lion, Fedde le Grand, Bingoplayers, Sunnery James & Ryan Marciano, Don diablo, San Soda (live), Maxim Lany, Dixon vs Âme, Henrik Schwarz (live), Moto City Drum Ensemble, Tensnake (live), Kerry Chandler & Red D feat. Lady Linn, Kasparov, Jones & Sjoekoe, Teka B live, Mc Chucky, Psyco Punkz, Brennan Heart, DJ Ghost vs Gave, Davoodi vs Bestien, Coone, Mark with a K (live), Astrix, Astral Projection, Talamasca, GMS, John 00 Fleming, Norion, Firaga

Artistas Dissabte 23:
Tiësto, Mason, Dimitri Vegas & Like Mike, Martin Solveig, Avicii, Afrojack, Steve Aoki, Sven Väth, Chris Tietjen, Jaytech, Above & Beyond, Sander van Door, Cosmic Gate, Mat Zo, Daniel Kandi, Super8 & Tab, Chocolate Puma, Sandy Rivera, The Shapeshifters, Copyright, Ya’Mo, Tom de Neef vs Sven van Hees, Soulpinnas, Shovell (live on percussion), SP:MC, Marky, Netsky, Dj Silverm, DJ Die, Dom & Roland vs Klute, One87 & Hookerz feat. MC Nice, tito & Echo Virus vs MC Ebony, Foxy Lady & MC Elvee, Vicelord, Logistics, Alert & Bonafide, Atmospherix, Contraddict, MC Mush, MC Bassline, Surfing Leons, Don Rimini, Brodinsky, Style of eye, Bart B More, Breakbot, Panteros 666 & Myd (Club Cheval), Bad Dancer, Joachim Garraud, Hardwell, Sharam, Kr!z, Spacid, Chris Liebing, Ben Sims & Friends, Speedy J, Marcel Dettman & Marcel Fengler, Dj Ward, Bonzaï All Stars, Ray & Anita, Dj Wout, Virtual Zone, Jan Vercloet (Fiocco dj), Marc Acardipane Aka Marshall Masters,  B-front, Rand-D, Nosferatu, Headhunterz, Dr. Phunk, Alpha & E-Force, Noisecontrollers, Fenix, Bioweapon, MC Villain, Fausto, Phill & Steve, Roma, Nabil, Mousa, Younes, Gregor Salto, Stereo Clash, MArko, 2Dirty, The Jelly Bellies, Don Santos, Stijn, Caspar, Dimitri Andreas, Don Cabron

Artistas Diumenge 23:
David Guetta, 2 Many Dj’s, Chukie, Wolfgang Gartner, NERVO, Thomas Gold, Josh Wink, Dubfire, Loco Dice, Steve Aoki vs Afrojack, Dada Life, Myback, Sound Of Stereo, Felix Cartal, Mustard Pimp, Autoerotique, TAI, Gtronic, Jacob Van Hage, Richie Hawtin, Marco Carola, Barem, Magda, Heartthrob (live), Ambivalent, Fabrizio Maurizi, Marco Remos, Pet Duo, Miss Djax, Frank Kvitta, Dj Rush, Huma Noyd (live), Du Art, Alex Flatner, Gaetano Parisio, Matthew Hoag vs Dejan Milcevic, Groove Armada presents Red Light, Pinch & Gemmy feat MC Pokes, N-Type, Kryptic Minds feat SP:MC, Grimelock, NGA, Bunzero, Cyrax & Numeros, Science, Subreachers, Dimitri Vegas & Like Mike, Markus Schulz, Gabriel & Dresden, Sasha, James Zabiela, Riva Starr, M.A.N.D.Y, Audiofly, Promo, Zatox, Wildstyle, Luna, Digital Punk, Ambassador Inc., Technoboy, Toneshifterz, Demoniak, Kutski, MC DV8, Piere & Juannes, Tama Sumo, Steffi, Tom Dazing & Gols, Jazzmin, Evad, Edward Molton.

Video de la carpa dediada al hardcore i la makina

Bueno per acabar un altre video del festival, perque us doneu compte de com cuiden la posada en escena:

Anuncios

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión / Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión / Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión / Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión / Cambiar )

Conectando a %s